7 עצות לזוגיות טובה

במשנה מתואר ט"ו באב כיום שבו נהגו ללבוש לבן והנשים היו יוצאות לחולל בכרמים. כיום ט"ו באב מוכר כחג האהבה, זוגות רבים יוצאים לחגוג את חג האהבה מצויידים זרי פרחים, לבבות שוקולד ובלונים אדומים. לכבוד החג הלנה שמחי, עו"ד לענייני משפחה, משיאה עצות לזוגיות טובה.

 

חברות

חשוב לבסס קשר חברי עמוק ולטפח חברות טובה וקרובה.

 

מחמאות

לחלוק מחמאות על דברים שבשגרה על בגד הולם, בישול טעים, נקיון הבית, דאגה לפרנסה ועוד.

 

זמן פרטי

לפחות אחת לשבוע הקדישו זמן לשיחה, מנוחה, בילוי זוגי, יציאה לבית קפה.

 

קבלת פנים

כאשר מי מכם מגיע הביתה לאחר יום עבודה קבלו זה את זה בסבר פנים יפות, בחיוך והתעניינו זה בזה.

 

הקשבה

הקשיבו זה לדברי זה מתוך סקרנות כדי להבין ולא בדרך שיפוטית, רצוי לחזור במילים שלנו על מה שנאמר ולוודא שהבנו, זה גורם לתחושה טובה.

 

תקשורת

תקשורת טובה היא מתכון לחיים משותפים ארוכים ומגדילה את האהבה.

 

הערכה והכרת תודה

הביעו הערכה והכרת תודה על מעשים קטנים כגדולים.

הכותבת הינה עו"ד ומגשרת לענייני משפחה וירושה
לפרטים ויצירת קשר לחצו כאן.

מקור : http://www.datili.co.il/index.php?id=71540

7 עצות לזוגיות טובה
7 עצות לזוגיות טובה

שאלות ותשובות - 7 עצות לזוגיות טובה

7 עצות שייסעו לקיים זוגיות טובה – הקשבה מעמיקה האחד לשני, תקשורת, הערכה והכרת תודה, חברות, מחמאות, זמן משותף ובילויים בכל שבוע, קבלת פנים מתעניינת ומחויכת.

אחת העצות הדומיננטיות לזוגיות טובה היא מצוות זמן מבוגרים. זוגיות טובה יכולה להיווצר עם השקעת זמן, זוגיות שבה לפחות אחת לשבוע בני בזוג מקדישים זמן משותף לשיחה, מנוחה ויציאה משותפת.

הקשבה היא אחת העצות החשובות בכל הנוגע לזוגיות טובה. הדרך הנכונה להקשיב בזוגיות היא להקשיב לבן או בת הזוג מתוך סקרנות וללא שיפוטיות. כדי למקסם את ההקשבה וההכלה מומלץ גם לחזור על דברי בני הזוג ולוודא שאתם מבינים לגמרי אחד את השני.

מומלץ לקיים עמם קשר חברי עמוק, להכיל ולהיות עבורם דמות קשובה שמבינה אותם, לקבל אותם בסבר פנים מחויך ויפה כשהם מגיעים הביתה, ולהעניק מחמאות מדי פעם על דברים שבשגרה.

שתפו בקליק
עו"ד הלנה שמחי
עו"ד הלנה שמחי

עורכת דין הלנה שמחי הינה מומחית בתחום דיני משפחה.
היא בעלת משרד עריכת דין מוביל, כיהנה כסגנית ועדת בתי משפט לענייני משפחה מחוז מרכז, כהנה כסגנית וועדת בתי דין רבניים מחוז מרכז, כיהנה כחברה בועדת ניסוח משפטי של לשכת עורכי דין מחוז ת"א והיא מוזמנת מידי שנה להרצות בכנסים בינלאומיים בכל הקשור לדיני משפחה, גירושין והורות משותפת.

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 114 ביקורות
×
js_loader