מדוע יש להיעזר בעורך דין בעת חתימה על הסכם גירושין?

לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי
מלאו את הפרטים

לעבור גירושין זו ללא ספק, חוויה מאתגרת וטעונה מאוד רגשית, שיש לה גם השלכות רכושיות, ממוניות והוריות. מכאן החשיבות המכרעת בפנייה לליווי וייצוג של עורך דין גירושין בתהליך. במאמר זה נפרט מדוע יש להיעזר בעורך דין בעת חתימה על הסכם גירושין ונמחיש באילו מובנים הדבר מסייע לצדדים להגן על הזכויות והאינטרסים שלהם בתהליך.

 

מדוע יש להיעזר בעורך דין בעת חתימה על הסכם גירושין בין זוגות בישראל?

גירושין הם תהליך מורכב ומשנה חיים, והיעזרות בשירותיו של עורך דין חיונית על מנת להגן על זכויותיכם ולהבטיח תוצאה הוגנת. בישראל, שבה דיני המשפחה והגירושין מורכבים ומתפתחים ללא הרף, אך שלובים גם בדין העברי הנהוג במערכת המשפט הרבנית האמונה על הסדרת הגט בין זוגות יהודיים באופן רשמי – מומחיות משפטית היא הכרחית. על ידי שכירת עורך דין גירושין, תוכלו לנווט במורכבות של הליכי גירושין, להבטיח פשרה הוגנת בסוגיות הכרוכות בו, להגן על הזכויות הממוניות וההוריות שלכם ולהפחית את הלחץ הרגשי הכרוך בגירושין. מכל הסיבות הללו ונוספות השקעה בייצוג משפטי איכותי בהכנת הסכם הגירושין שלכם, היא החלטה נבונה שיכולה להיות בעלת השפעה חיובית מתמשכת על עתידכם.

 

כך עורך דין לענייני משפחה יסייע לכם בהליך המשא ומתן לקראת גיבוש הסדר גירושין מיטיב והוגן

גירושין כרוכים לרוב בחלוקת נכסים, רכוש והסדרי משמורת ילדים. ללא ייצוג משפטי, צד אחד עלול להיות בעמדת נחיתות במהלך המשא ומתן, מה שיוביל להסדר לא הוגן. עורך דין מיומן ידאג לאינטרסים שלכם ויפעל להשגת הסכם גירושין טוב והוגן עבורכם. בין היתר, בכוחו של עו"ד לענייני משפחה המתמחה בעריכת הסכמי גירושין, לנתח את מצבכם הפיננסי, להעריך את שווי הנכסים שבבעלותכם ולנהל משא ומתן יעיל בשמכם, כדי להבטיח שהזכויות והאינטרס שלכם יהיו מוגנים כראוי.

 

גם לאחר החתימה על הסכמי גירושין – עשוי להתעורר הצורך בשירותיו של עורך דין לענייני משפחה 

ברגע שנחתם הסכם גירושין, הוא הופך למסמך משפטי מחייב. עם זאת, הנסיבות עשויות להשתנות עם הזמן, ולחייב שינויים בהסכם. עורך דין גירושין יכול לסייע בתהליך האכיפה או השינוי של ההסכם לפי הצורך, על מנת להבטיח שכל שינוי בו יעמוד בדרישות החוק הקבועות בדיני המשפחה בישראל. בין אם אתם צריכים לאכוף תשלומי מזונות ילדים או לשנות הסדרי משמורת, ייצוג משפטי יתברר כבעל ערך רב בהגנה על זכויותיכם וזכויות ילדיכם ובהבטחת ציות לחוק מצד בן הזוג השני.

 

היתרונות בפנייה לעזרת עורכי דין לענייני משפחה בתהליך העריכה של הסכמי גירושין

לשכירת עורך דין בעת ​​חתימה על הסכם גירושין יש חשיבות מכרעת, בשל הנוף המשפטי המורכב בישראל, וההשפעה המשמעותית שיכולה להיות לגירושין על חייכם ועל חיי ילדיכם. עורך דין מנוסה המתמחה בדיני משפחה יכול להעניק לכם את התשתית המשפטית הנדרשת להגנה על זכויותיכם, להבטיח שההסכם יהיה חוקי והוגן כלפיכם וכלפי הצד השני וללוות אתכם לאורך כל התהליך בחמלה ובמקצועיות המתבקשות. באמצעות השקעה בייצוג משפטי איכותי בהכנת הסכם הגירושין שלכם, תוכלו להתמודד עם המורכבות של ההליך בהצלחה ולהניח את הבסיס לעתיד טוב יותר.

 

אז איך בוחרים עורך דין לעריכת הסכם גירושין?

בבחירת עורך דין לענייני משפחה להליך הגירושין שלכם, חפשו עורכי דין לענייני משפחה בעלי ניסיון ספציפי בטיפול בתיקי גירושין, שכן רק הם יכירו היטב את הניואנסים של התהליך.

כדאי גם לשקול לבקש המלצות מחברים שאתם סומכים על דעתם, בני משפחה או עמיתים לעבודה שעברו גירושים. בנוסף, תוכלו לחפש גם חוות דעת והמלצות אונליין – בין אם בגוגל, בפייסבוק או באתרים של בעלי מקצוע, כדי למצוא עורכי דין טובים לענייני משפחה באזור שלכם.

במהלך הייעוץ הראשוני עם עורך דין לענייני משפחה, נצלו את ההזדמנות כדי לדון במצבכם ובחששות הספציפיים שלכם. פגישה זו מאפשרת לכם להעריך האם עורך הדין מתאים לצרכיכם. שימו לב לסגנון התקשורת, המקצוענות והיכולת של האדם שמולכם להזדהות עם הנסיבות שלכם. עורך דין רחום וקשוב יעזור לכם להתנהל סביב ההיבטים הרגשיים והמשפטיים של הגירושין שלכם בצורה יעילה יותר.

 

מדוע יש להיעזר בעורך דין בעת חתימה על הסכם גירושין – סיכום

אם אתם עומדים בפני הליך גירושין או שוקלים את האפשרות לפתוח בהליך זה, דעו כי יש חשיבות מכרעת להיעזר בעורך דין משפחה המתמחה בעריכת הסכמי גירושין יסודיים והוגנים. חשוב לדעת שההגנה על האינטרסים שלכם לאורך כל הליך הגירושין כמו גם לאחריו – תלויה במידה ניכרת בבחירת עו"ד קשוב שידאג לניסוח הסכם גירושין מפורט ומוקפד. 

פנו עוד היום אל עורכת דין הלנה שמחי – העוסקת מזה שנים רבות בעולמות דיני המשפחה ובליווי הליכי גירושין וגישור ברגישות ובנחישות הנדרשות.

מדוע יש להיעזר בעורך דין בעת חתימה על הסכם גירושין
מדוע יש להיעזר בעורך דין בעת חתימה על הסכם גירושין

דיני המשפחה והגירושין בישראל הינם מורכבים ביותר ונתונים לשינויים ועדכונים תכופים. עורך דין המתמחה בדיני משפחה מחזיק בידע מקיף על המסגרת המשפטית בארץ, לרבות תיקונים אחרונים, תקדימים ודרישות פרוצדורליות. על ידי שכירת עורך דין, מיוצגיו נהנים מהיכולת להסתמך על המומחיות המשפטית שלו בקבלת החלטות הנוגעות להליך הגירושין שלהם, ולהבטיח שזכויותיהם תהיינה מוגנות בתהליך – בדגש על אלו המעוגנות במסגרת הסכם הגירושין שלהם, אשר נדרש בין היתר גם לעמוד בדרישות החוקיות כדי שיהיה תקף ובר אכיפה.

כאשר ילדים מעורבים בהליך הגירושין, הסכמי גירושין חייבים לתת עדיפות לטובת הילד. דיני המשפחה בישראל מדגישים את חשיבות השמירה על טובת הילד ויחסיו עם ההורים גם בפרידתם. עורך דין גירושין, יסייע לכם בקביעת הסדרי משמורת, הסדרי ראייה ודמי מזונות ילדים המקדמים את טובת הילד, כחלק מהסכם הגירושין שלכם. בכוחו גם לסייע בפתרון מחלוקות הקשורות למשמורת ילדים או למעבר דירה, ולהבטיח שזכויות ההורות שלכם מוגנות.

ללא הדרכה משפטית, אנשים עלולים לעשות טעויות יקרות במהלך תהליך הכנת הסכם הגירושין שלהם. לטעויות אלו יכולות להיות השלכות כלכליות ורגשיות ארוכות טווח. למרבה המזל, המומחיות של עורך דין לענייני משפחה, יכולה לעזור לכם להימנע מטעויות כאלה, ולהבטיח שהסכם הגירושין שלכם מנוסח היטב, מקיף וניתן לאכיפה משפטית. על ידי שמירה על האינטרסים שלכם בהליך הגירושין, עורך דין משפחה יכול לחסוך לכם זמן וכסף רב בטווח הארוך.

עורך דין לענייני גירושין יכול גם לבחון שיטות חלופיות ליישוב סכסוכים בין בני הזוג, כגון גישור או גירושין בשיתוף פעולה. גישות אלו מטרתן לפתור קונפליקטים מחוץ לאולם בית המשפט, לקדם תקשורת פתוחה, פשרה והסכמים מועילים עבור שני הצדדים – בדגש על טובת הילדים המשותפים. עורך דין עם הסמכת מגשר יכול להדריך אתכם בתהליכים אלו ולעזור לכם להגיע לפתרון בדרכי שלום, תוך מזעור המטענים הרגשיים והפוטנציאל לעימותים.

שתפו בקליק
עו"ד הלנה שמחי
עו"ד הלנה שמחי

עורכת דין הלנה שמחי הינה מומחית בתחום דיני משפחה.
היא בעלת משרד עריכת דין מוביל, כיהנה כסגנית ועדת בתי משפט לענייני משפחה מחוז מרכז, כהנה כסגנית וועדת בתי דין רבניים מחוז מרכז, כיהנה כחברה בועדת ניסוח משפטי של לשכת עורכי דין מחוז ת"א והיא מוזמנת מידי שנה להרצות בכנסים בינלאומיים בכל הקשור לדיני משפחה, גירושין והורות משותפת.

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 114 ביקורות
×
js_loader